Vše o nákupu

Informace a rady nakupujícím.

Jak nakoupit

Nakupování v našem e-shopu je snadné a snažíme se jej co nejvíce zjednodušit. Přesto máme pro vás připravený návod. V našem e-shopu není nutné se pro nákup registrovat a lze jej tedy provést i bez registrace. Nás malý nákupní rádce můžete pročíst zde.

Velikosti šperků - jak vybrat šperk

Nejste si jistí jakou velikost šperku zvolit nebo jaké jsou používané míry a jednotky? Pročtěte si náš článek, který vám ukáže jak je to tedy s měřením velikostí prstenu nebo jaké míry jsou používany u náušnic či řetízků. Podívejte se na článek "Jak vybrat šperk".

Platba a doprava

Máme pro vás připraven zvýhodněný systém nákupů, který spočívá v množstevních slevách na dopravě nebo přidáním dárku k objednávce. Jaké jsou ceny a způsoby dopravy, najdete zde.

Minimální hodnoty nákupu, kdy máte nárok na slevy, můžete vidět níže:

  • Nákup nad 3000 Kč – při nákupu nad tři tisíce korun získáváte poštovné zdarma.

Obchodní a reklamační podmínky

Obchodní podmínky najdete zde a reklamační řád si můžete prohlédnout zde.

Zlatnické služby

Máme pro vás připraveny tyto zlatnické služby:

  • Úprava šperků – naši zákazníkům nabízíme možnost úpravy šperků. Dáváme přednost telefonické nebo e-mailové domluvě. Ne každý šperk lze  upravit a také cena se odvíjí od množství práce.
  • Rytí textů a obrázků – po domluvě se zákazníkem jsme schopni zajistit i vyrytí textu nebo obrázku do šperku. Cena se odvíjí od složitosti textu, fontu nebo velikosti obrázku a je upřesněna po domluvě. Doba dodání je jeden týden.

Používané puncy

Na špercích by měly být vždy tři druhy punců. Prvním je od puncovního úřadu, který udává ryzost. V ČR se používají níže uvedené puncovní značky.

Puncovní značky užívané v ČR
(zdroj: Puncovní úřad, http://www.puncovniurad.cz)

Druhým puncem bývá označení výrobce o ryzosti. Tento punc je číselný a odpovídá hodnotám uvedených výše.

Posledním, třetím puncem, je výrobní nebo odpovědnostní značka. Značky, které jsou zaregistrovány na puncovním úřadě firmou MK Aurum s. r. o. můžete vidět níže.

puncovní značky MK Aurum